
JEDINEČNÝ BYTOVÝ PROJEKT
Projekt přeměny mohutné pivovarské sýpky do moderního bytového bydlení v blízkosti Plzně. Kdo může říci, že bydlí v pivovaře? V našich bytech nemusíte být sládkem, abyste mohli bydlet v pivovaře 🙂
Cenově dostupný bytový komplex Rezidence Kralupy se nachází na pravém břehu Vltavy v klidné lokalitě Kralup nad Vltavou – Lobečku v ulici Cesta brigádníků. Díky své poloze se jedná o univerzální a všestranný projekt, v jehož blízkosti jsou obchodní domy Tesco a Lidl, školy, školka i lékařské ordinace.
Nemusíte být cyklonadšenci nebo in-line bruslaři, abyste si díky blízké cyklostezce užili objevování krás břehů Vltavy. Velkým lákadlem pro místní i cykloturisty z okolí je evropská cyklostezka EV 7 spojující norský Nordkapp s Maltou. V okolí se nachází i řada známých a zajímavých turistických cílů – zámek Nelahozeves, zřícenina hradu Okoř, zámek Veltrusy nebo třeba památná hora Říp. Ideální tipy na sobotní výlet s přáteli.
Za kulturou můžete vyrazit do kina Vltava, městské knihovny nebo muzea. Ve městě se nachází řada restaurací a kaváren. Za sportem se můžete vydat na zimní stadion, fotbalový stadion nebo do plaveckého areálu.
Rezidence Kralupy přináší klidné a po všech stránkách rozumné bydlení pro každého.
Pokud pracujete nebo studujete v Praze, oceníte skvělou dostupnost do hlavního města. Autem po dálnici D8 ke stanici metra C Letňany nebo po výpadovce ke stanici metra A Bořislavka nebo Dejvická. Autobusem na metro A Bořislavka nebo na metro C Kobylisy. Můžete využít také pohodlné a spolehlivé vlakové spojení na Masarykovo nádraží, které je ve špičce k dispozici každých 20 minut.
Navíc v Kralupech sídlí mnoho českých i mezinárodních společností, které nabízejí pracovní příležitosti, pokud se rozhodnete ve městě zakotvit i profesně.
Otázka bydlení se stává fenoménem dnešní doby.
Mladá generace má zcela jiné nároky i pohled na způsob bydlení. Touha po samostatnosti a nezávislosti se často promítá do pořízení vlastního bytu nebo rodinného domu.
V celé republice vznikají stovky a tisíce nových bytů v desítkách bytových projektů.
V některých momentech nám ale developeři připadají poněkud jako sobci – pod vidinou rychlých zisků budují nová sídliště ve velkoměstech, kde díky větší pracovní příležitosti je silná koncentrace koupěchtivých obyvatel, kteří jsou ochotni za svou vizi o nezávislosti tvrdě zaplatit……..
Zdá se nám, že ale nikdo nemyslí na obyvatele menších měst. Ale i zde žijí lidé, jež jsou spjati se svým domovem, jež se nechtějí nikam daleko stěhovat, mající silné vazby rodinné, společenské, pracovní, sociální právě k těmto menším sídlům. Samozřejmě že i tito lidé mají – tak jako všichni – svoje sny, snaží se je rozvíjet a naplňovat …
I v malých městech chtějí lidé bydlet, a to moderně, účelně, v pěkném prostředí.
V posledních několika letech tuto problematiku podrobně sledujeme a bohužel nám nezbývá než konstatovat, že nabídka nového bydlení je v těchto sídlech žalostně malá.
Kde není nabídka, nemůže být ani poptávka.
Jsme přesvědčeni o tom, že každý člověk má právo dostat nabídku atraktivního bydlení tam, kde je zvyklý žít, kde má svoje kořeny, tak, aby pomohl danou oblast dále rozvíjet a zvelebovat.
Stod je příjemná kompaktní obec v blízkosti Plzně, disponující kvalitní a rozvinutou infrastrukturou.
Svým obyvatelům nabízí služby, o nichž se jiným obcím srovnatelné velikosti může jen zdát. Je zde nemocnice, poskytující rozsáhlou péči obyvatelům ze širokého okolí.
Je zde průmyslová zóna, která spolu s blízkým Chotěšovem a Holýšovem nabízí pracovní příležitosti stovkám obyvatel.
Je zde solidní dopravní i technická infrastruktura, jsou zde školy, školky, stejně jako domovy pro seniory.
Stod je perspektivní město, které díky alokaci zahraničních firem skýtá velmi dobré možnosti zaměstnání i celkového rozvoje
Rádi bychom doplnili tuto paletu o nabídku kvalitního bydlení.
Vytipovali jsme zajímavou lokalitu prakticky v centru obce, přesto však na klidném místě a v hezkém prostředí.
Objekty bývalého pivovaru poblíž kostela s okolními pozemky předurčují toto území ke klidnému bydlení, které přináší potřebnou regeneraci a úspěšně eliminuje negativní dopady každodenního pracovního vypětí a stresu.
Bývalou průmyslovou zónu se nám podařilo změnit v územním plánu na oblast bydlení. Bylo to složité a trvalo to dlouho, ale vyšlo to.
Myslím, že se nám povedlo takzvaný brownfield rozumně uchopit a nalézt pro něj nové smysluplné využití. Věříme, že z rozsáhlé konverze výrobního objektu na nevšední bydlení budou nakonec profitovat všichni.
Objekt hlavní budovy sila bývalého pivovaru je koncipován jako robustní železobetonový skelet s vyzdívkami jak obvodových zdí, tak vnitřních dělících stěn. V pěti nadzemních podlažích nabízí cca 1500m2 užitné plochy, kterou naši architekti přetvořili – zatím pouze ve svých počítačích – na nádherný prostor k bydlení s výrazným prvkem unikátního genia loci.
Loftové byty v západní části objektu, neotřele vyřešené podkroví se střešními terasami, ložnice s kopulí romantického zámku, hvězdářská pozorovatelna s rozhledem do celého kraje, věž jako zimní zahrada.
Bydlení jako obraz životního stylu. Moderní materiály. Designový interiér. Atraktivní lokalita. Dostatek prostoru.
Celý areál však skýtá mnohem širší potenciál. Pozemky o rozloze cca 8 000m2 přímo vybízejí k postupnému rozvíjení myšlenky o krásném bydlení.
Nízkopodlažní viladomy v jihozápadní části areálu citlivě zaplní prostor bývalého nádvoří. Moderní prvky, použité na fasádě bývalého pivovaru, budou spojovacím článkem celého území. Intimní atrium u každého z viladomů bude skrývat dostatek zeleně a relaxačních ploch pro obyvatele dalších moderních bytů.
Nezapomínáme ani na objekt bývalých skladů pivovarských sudů.
Tato rozlehlá dvoupodlažní budova o výměře více než 1000 m2 bude sloužit jak pro bydlení, tak jako technické zázemí celého areálu. Polyfunkční dům nabídne jak funkci obytnou, tak společenskou.
Areál proměníme v příjemný park s řadou relaxačních funkcí. Zklidněné pojezdové plochy pak zabezpečí bezproblémovou dopravní obslužnost celého území.
Jsme přesvědčeni, že Stod je již dnes krásné místo k životu a rádi svou troškou přispějeme k jeho dalšímu rozvoji.